Z życia poradni

Wspomnienie o Leszku

Ubiegły rok był dla nas wszystkich trudny. Wybuch pandemii COVID-19 zaskoczył niemalże każdego. Pod koniec 2020 roku ogromną stratę poniósł nasz zespół. Odszedł Leszek, który był z nami prawie od początku istnienia Małego Centrum Medycznego. Był fizjoterapeutą ogromnie lubianym i szanowanym przez ludzi, którzy go znali, i przez pacjentów, którym pomagał w drodze do zdrowia. Bardzo nam go brakuje...

Historia zawodowa mgr Leszka Kosiora, specjalisty fizjoterapii

W Służbie Zdrowia pracował od 30 lat. Po ukończeniu Medycznego Studium Zawodowego w Wodzisławiu Śląskim w 1991 r. podjął pracę w przychodni jako technik fizjoterapii. Następnie po ukończeniu studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu pracował w szpitalu w Żorach jako koordynator pracowni fizjoterapii. W 2015 r. zdał egzamin w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi i uzyskał tytuł specjalisty fizjoterapii.

Pracował w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu Zdroju jako starszy asystent specjalista fizjoterapii. Zajmował się rehabilitacją pacjentów na oddziałach szpitalnych. Ukończył wiele kursów, które były mu przydatne w pracy zawodowej i polepszały efekty leczenia. Od 1991 r. prowadził prywatny gabinet, w ramach którego świadczył również wizyty domowe u pacjentów mających problemy bólowe i lokomocyjne.